Першого травня здобувачі кафедри міжнародних економічних відносин факультету історії, політології і міжнародних відносин Карпатського національного університету імені Василя Стефаника мали особливу нагоду поспілкуватися з професіоналом практиком, який радо погодився поділитися досвідом та настановами для студентів ОП «Міжнародні економічні відносини», «Управління міжнародним бізнесом».
Джон Шморгун- MBA (MIM Swiss), директор Dupont в СНД (20 років), президент французької агрокомпанії Agrogeneration (11 років), засновник БФ Move Ukraine (створюють житло для ВПО та центри реабілітації для ветеранів),громадянин США, представник української діаспори, член родини Богдана Дмитровича Гаврилишина, чиє імʼя пошановуємо як видатного українського канадського та швейцарського економіста , громадського діяча і мецената, засновника і до нині і завдячуємо за його неоціненний вклад у розбудову і розвиток України.
Після здобуття Україною незалежності в 1991 році, Богдан Гаврилишин активно долучився до розвитку країни: був радником трьох президентів та 14 прем’єр-міністрів України. У 1988 році ініціював створення Міжнародного інституту менеджменту в Києві (МІМ-Київ) — першої наукової установи , яка надавала навчання за програмою MBA. (!) (!)
У 2010 році заснував Благодійний фонд Богдана Гаврилишина, головною метою якого є підтримка молодих українців, що прагнуть змін у країні. (!)
Богдан Гаврилишин був автором понад 100 наукових публікацій та двох книг, серед яких «Дорожні карти в майбутнє» (1980), що здобула міжнародне визнання.
У 2010 році заснував Благодійний фонд Богдана Гаврилишина, місією якого була підготовка критичної маси молодих українців, які на власному досвіді вивчили як функціонують найкращі країни Європи, та зможуть утворити критичну масу людей, яка трансформує Україну. З 2017 року основні програми фонду були підтримані Благодійним фондом родини Богдана Гаврилишина, створеного дружиною та дітьми пана Богдана, який працює і до нині!
Особливу увагу було приділено напрямам та проекціям ( ключовим сферам) підготовки українських студентів-міжнародників до виходу на ринок праці після завершення війни!
1.Адаптивність,
2. Підприємництво та інновації;
3. Економічний аналіз та прогнозування;
4. Міжнародна співпраця та глобальна економіка;
5. Державний сектор та аналіз політики;
6.М’які навички та професійний розвиток;
7. Комунікація, переговорна сила, командна робота, критичне мислення.
Саме ці навички будуть вирішальними для подолання викликів повоєнної відбудови!
Дякуємо Петру Гаврилишину, доценту кафедри міжнародних відносин та БФ « MoveUkraine” https://www.facebook.com/share/1BvfBKoq9z/?mibextid=wwXIfr за сприяння в організації заходу!
Очікуємо наступних зустрічей! Далі буде….