КАФЕДРА МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ДОЛУЧИЛАСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІІ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

8 грудня, на базі Навчально-виробничої лабораторія виховної та психолого-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та кафедри міжнародних економічних відносин відбулася панельна дискусія «Вплив домашнього та гендерно зумовленого насильства на ефективність діяльності суб‘єктів міжнародного бізнесу». Захід приурочений до міжнародної акції «16 днів проти насильства», до якої долучені понад 100 країн світу і яка ініційована  Генеральною асамблеєю ООН, з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Панельна дискусія проходила у змішаному форматі і об’єднала 14 експертів та експерток і понад 60 слухачів та слухачок з числа студентів спеціальностей  292 «Міжнародні економічні відносини», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 073 «Менеджмент (Управління міжнародним бізнесом)» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та 075 “Маркетинг” Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Спікерками та спікерами виступили: Романкова Лілія Миколаївна, кандидат психол.наук, доцент, завідувач навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи ПНУ ім. В Стефаника; Серняк Ірина Ігорівна, доцент кафедри міжнародних економічних відносин, кар‘єрна радниця Національного кар‘єрного ХАБу «ВОНА», UNFPA (Фонд Народонаселення ООН); Перевозова Ірина Володимирівна, директор ГО «Науково-дослідний та консультаційно-практичний центр бізнесу, маркетингу та права», Івано-Франківське регіональне представництво Індустріального гендерного комітету з реклами, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор економічних наук, професор; Журба Ігор Євгенович, доктор економічних наук, професор, академік Академії наук Вищої школи України,Віце-президент  Всеукраїнської ГО економістів-міжнародників; Калініна Світлана Петрівна, завідувачка кафедри управління персоналом та економіки праці Маріупольського державного університету, професор кафедри міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук., професор;
Вівчар Оксана Іванівна, керівник Центру міжнародної безпеки та співробітництва ЗУНУ, доктор економічних наук, професор, Михайлишин Іванна Іванівна, психолог, директор ПОА «Нове життя» Когут-Ференс Оксана Ігорівна, перший заступник ТОВ «Калуш-Транс, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин;
Представниця служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради; представниці БФ «РОКАДА», ГО «ДОМ 48.24», БО «Позитивні жінки» та мобільної бригади соціально-психологічної допомоги; завідувачка кафедри міжнародних відносин, кандидат історичних наук, доцент Стецюк Наталія Миколаївна; завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин Михайлишин Лілія Іванівна, доктор економічних наук, професор та інші науково-педагогічні працівники кафедр міжнародних економічних відносин, міжнародних відносин ПНУ та кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ.
«Ґендерна нерівність та домашнє насильство є прихованими проблемами для бізнесу, – прокоментувала співорганізаторка заходу, Ірина Серняк. Не всі компанії усвідомлюють, що ця проблема не може існувати поза роботою. За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) у 2019 р. серед бізнесу було виявлено, що 24% офісних співробітників/ць (у 80% випадків – жінок) стикалися із домашнім насильством, 78% респондентів відмітили, що домашнє насильство негативно впливало на їхній професійний розвиток, а у третині випадків домашнє насильство продовжувалося на робочому місці (через нав’язливі дзвінки, візити чи переслідування). А це означає, що роботодавець втрачає залученість, креативність, енергію працівників/ць. Даною темою хотілося показати студенству кращі міжнародні практики вирішень даної проблеми окремими суб’єктами міжнародного бізнесу та загалом підняти питання щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства».